Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 122 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


budowanie strategii wdrażania i promocji produktu lokalnego- 26 marca

W czwartek odwiedziła nas duża grupa miłośników ceramiki z okolic Wrocławia, zainteresowana budowanime strategii wdrażania i promocji produktu lokalnego. W ramach poznawania dobrych praktyk, po części teoretycznej zorganizowaliśmy małe warsztaty ceramiczne. Dla większości był to pierwszy kontakt z gliną. Wszyscy z dumą zabrali własnoręcznie zrobione dzieła do domu. Grupa był tak liczna, że musieliśmy ją podzielić na dwie mniejsze. I tak w dwóch turach każdy swą dusze w glinie ukoił.


komentarze (0) | dodaj komentarz

KURS WIKLINIARSKI w marcu

 
Szkoda, że kurs wikliniarski już się zakończył. Trwał 4 dni. Były to 4 dni bardzo intensywnej pracy. Grupa okazała się bardzo twórcza, wytrwała i pracowita. Ilość powstałych wyrobów  jest naprawdę imponująca. Żądza wiedzy uczestników była tak silna, że Zdzisław wyszedł daleko poza ramy ustalonego programu. 

Oni jednak i tak się odgrażają, że wszyscy przyjadą na drugi stopień kursu w sierpniu.

Zdzisław Kwasek jak zwykle w doskonałej formie.

Wiklina pod jego palcami przybiera finezyjne kształty, a on śpiewa, tańczy i ma 1000 anegdot w rękawie na każdą okazje. Historia wikliniarstwa i plecionkarstwa, mistyka wierzby, sploty, patenty, tajemnice, porady dla pracujących z wikliną z osobami niepełnosprawnymi, upraw wierzby żywe formy opowieści nie mają końca.

Następny kurs już za miesiąc w kwietniu. Serdecznie zapraszamy.

relacja na powiatowa info :
http://powiatowa.info/index.php?option=com_content&task=view&id=4869&Itemid=1komentarze (1) | dodaj komentarz

wizyta studyjna

Wczoraj (17marca) w PRACOWNIACH KARKONOSKICH w Lubawce było bardzo tłoczno. Z wizytą studyjną odwiedziło nasz czterdzieści osób. Dobre praktyki oglądali właściciele gospodarstw agroturystycznych z okolic gór stołowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się z  naszą działalnością w zakresie promocji produktów lokalnych opartych na rękodziele artystycznym. Uczestniczyli też w mini warsztatach ceramicznych. Następna wizyta w czwartek (26 marca). Tym razem odwiedzą nas właściciele gospodarstw z okolic Wrocławia.komentarze (0) | dodaj komentarz

Jak malować piaskiem???

Bardzo prosto
Rysujemy na kolorowym papierze rozwodnionym klejem typu WIKOL. Gdy skończymy posypujemy dzieło piaskiem, strzepujemy jego nadmiar i gotowe.komentarze (0) | dodaj komentarz

Dlaczego sztuka ma być nie jadalna???

Nie polecam jedzenia kredy, farby, ani ołówków. Ale sztuka może być oczywiście jadalna.
Kupujemy w sklepie bezy, wycinamy elementy z tektury i mamy:

Herbatniki sklejamy mieszaniną wody, cukru i soku z cytryny. Można zbudować tak całe miasto:

 A kukurydziane chrupki? Koniec moczymy w wodzie i przyklejamy do następnej chrupki w ten sposób możemy szybko stworzyć ciekawą przestrzenną formę, którą na koniec zjadamy ze smakiem

komentarze (2) | dodaj komentarz

IZA WOLSKA MALARSTWO marzec 2009 GALERIA CENTRUM


IZABELA WOLSKA
Urodzona 25 lutego 1982 roku w Szczecinie. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom z grafiki w 2005 roku w pracowni prof. Andrzeja Załeckiego. Temat dyplomu: „Bajki Świętaka", ilustracje do prozy poetyckiej. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej), grafiką i rysunkiem, najczęściej malarstwem pejzażowym. Wystawa indywidualna: „Łąki Żytopienne", Cafe Galerya w Szczecinie. Udział w wystawach: Szczecinek, Golczewo, Kościół w Marianowie, wystawa na Deptaku Bogusława, Klub XIII Muz, wystawy studentów Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej, klub Patelnia36 w Sosnowcu, klub Delta w Szczecinie.

komentarze (1) | dodaj komentarz

Warsztaty malarskie w Boguszowie - Gorcach styczeń 2009


Nasze zajęcia tak się spodobały, że Dyrekcja Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach postanowiła skorzystać z naszych usług po raz kolejny. Tym razem malarstwo. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od malarstwa na szkle. Płytki czarnego szkła, szybko zamieniły się w prawdziwe arcydzieła. W drugim dniu powstał największy portret grupowy na świecie. Nad Boguszowem rozciągnęła się bardzo kolorowa aura i wszyscy na moment zapomnieli, o zimowej szarudze.


komentarze (0) | dodaj komentarz

MASKI Z BANDAŻU GIPSOWEGO

 

Troszkę bandażu gipsowego, oliwka lub rzadki krem, woda i nożyczki. To wszystko czego nam potrzeba, żeby zrobić odcisk lub maskę.

 Część ciała przeznaczoną do odbicia smarujemy oliwką. Bandaż tniemy na małe kwadratowe kawałeczki (około 2x2cm). Na posmarowaną twarz  kładziemy powoli i dokładnie małe kawałki gipsowego bandażu i palcami dopasowujemy je do twarzy. Oczywiście kawałki  przed nałożeniem moczymy w wodzie. Pamiętajmy, że nasz model musi oddychać, więc pozostawmy mu otwory na nos. Teraz model może sobie poleżeć i poczuć delikatne ciepło na twarzy. Gdy gips stwardnieje wystarczy, że uśmiechnie się napnie mięśnie twarzy i maska odejdzie sama. Można ją potem pomalować lub zrobić z jej wnętrza następne odciski np. z mokrych liści.komentarze (9) | dodaj komentarz

STYROPIANOWE PATCHWORKI


 

Patchwork - metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału (o podobnych geometrycznie kształtach, np. patchwork z kawałków trójkątnych) w większą całość, tworząc nowy wzór. Słowem tym określa się także pracę wykonaną tą techniką.

Źródło: „http://pl.wikipedia.org/wiki/Patchwork"

Z dziećmi raczej niewykonalne w tradycyjnej formie. Ale zawsze możemy delikatnie zmodyfikować i wszyscy będą zadowoleni.                                                              

Potrzebne nam: gruby kawałek styropiany, nóż do tapet, cienkopis, różne skrawki materiałów, nożyczki, plastikowy nóż.

Na styropianie rysujemy projekt patchorku cienkopisem, tworzymy barwne kolorowe plamy, raczej unikamy kresek. Taki rysunek nacinamy wzdłuż linii na głębokość około 1 cm. Wycinamy ze skrawków materiału  kawałki zbliżone kształtami do naszych narysowanych plam (troszkę większe). Kładziemy je na styropian i przy pomocy plastikowego noża wciskamy ich krawędzie w rowki. I tak tworzymy kolorowy patchwork.

powodzenia


komentarze (0) | dodaj komentarz

ZAPOMINAMY NA MOMENT O PĘDZLACH


Spróbujcie malować wszystkim innym, oprócz pędzli. Polecam palce, dłonie, stopy. Wałki, pędzle bardzo dużych rozmiarów widelce, gąbki itp. Bądźmy kreatywni łammy standardy. Dzieci będą zachwycone.
;-)

komentarze (0) | dodaj komentarz

MARMURKOWY PAPIER

  
Marmurkowy papier

   Sprawa prosta banalnie. Bierzemy dużą kuwetę, nalewamy wody i rozlewamy na powierzchni farby olejne, mieszamy, mieszamy, mieszamy. Na tak powstały kolorowy kożuch kładziemy delikatnie arkusz papieru. Powoli przeciągamy, wyciągamy i gotowe. Wspaniały oryginalny kolorowy papier. Bardzo trwały, można wykorzystać go do robienia okładek, pudełek, pakownia, widokówek itp.
powodzenia

komentarze (1) | dodaj komentarz

ŚLADAMI GUTENBERGA warsztaty technik graficznych 26-30 stycznia 2009

 
Na zlecenie CENTRUM KULTURY w Kamiennej Górze zorganizowaliśmy warsztaty w czasie ferii zimowych.
Temat "Śladami Gutenberga"
przybliżyliśmy młodym grafiką podstawowe techniki graficzne. Powstała ogromna ilość odbitek. Dzieciaki umazane farbą drukarską drukowały bez przerwy. Z powodu dużego zainteresowania, z ledwością udało nam się zakończyć warsztaty. Wszyscy obiecali, że w domu będą kontynuować temat. Magia drukowania ogarnęła społeczeństwo.
Wspaniale.komentarze (0) | dodaj komentarz

ZAPOMNIANA CERAMIKA DOLNOŚLĄSKA - warsztaty w Kamiennej Górze styczeń 2009

  Zapomniana Ceramika Dolnośląska

Od 19 do 21 styczna młodzi mieszkańcy Kamiennej Góry uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Warsztaty zorganizowaliśmy na zlecenie Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Na początku poznaliśmy trochę techniki, żeby potem ostro wziąć się do dzieła. Zaczęło się od naczyń. Poprzez anioły i koty doszliśmy do architektury Dolnego Śląska. Zużyliśmy 40 kilo gliny i zjedliśmy 2 kilogramy herbatników.  


Było fajnie.

komentarze (1) | dodaj komentarz

A było nas siedemdziesięcioro........ Warsztaty ceramiczne w Boguszowie-Gorcach styczeń 2009


 


W zasadzie było nas jeszcze więcej , ale tym razem nie daliśmy się zaskoczyć. Przygotowaliśmy tyle propozycji, że nikt nie mógł narzekać na brak zajęcia .Zużyliśmy przez całe warsztaty 120 kilogramów gliny. Zajęcia trwały kilka dni, więc poznaliśmy większość najważniejszych technik  Przy tak ogromnej liczbie uczestników, często robiliśmy przerwy na wspólne twórcze zabawy. Ilość prac po zakończeniu była oszałamiająca.
Mam nadzieję, że na następnych warsztatach w Boguszowie pobijemy rekord:  stu uczestników ;-) Na zdjęciu jedna grupka uczestnikówkomentarze (0) | dodaj komentarz

Warsztaty Wikliniarskie w Boguszowie-Gorcach styczeń 2009

 Żyjemy.

Warsztaty jak zwykle. Świetna zabawa, świetny program, pełen profesjonalizm. Ale zaraz. Raz, dwa, trzy, cztery, co jest? Pięć, dziesięć, dwadzieścia, czterdzieści. Siedemdziesiąt!!!

Tak na zajęcia przyszło raptem siedemdziesiąt dzieci. Są wszędzie. Z tyłu, z boku wszędzie. Zadają miliardy pytań, nacierają ze wszystkich stron. Powoli tracimy z koleżanką zdolność wydawania z siebie jakichkolwiek dźwięków. Nasze gardła odmawiają posłuszeństwa.

Mgła opada. Uspokaja się, dzieci realizują swoje projekty, wszystkim zaczyna coś wychodzić. Powstaje przeogromny bukiet wiklinowych kwiatów. Uff udało się. Było ciężko. Na szczęście zadowolenie na twarzach uczestników, rekompensuje nasze wycieńczenie. Zdjęć prawie brak, w ferworze pracy nie było kiedy ich zrobić. Minął pierwszy dzień warsztatów. Jeszcze trzy.komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 października 2014

Licznik odwiedzin:  115 490  

O MNIE

Marcin Makaś - magister sztuki, artysta plastyk , oligofrenopedagog, arteterapeuta i architekt.
Po etapie "szczecińskim" wróciłem z powrotem do domu - w góry. Tu mieszkam i tworze. Moja praca twórcza nierozerwalnie wiąże się z pracą terapeutyczną i edukacyjną. Te trzy dyscypliny łączą się tworzą całość.
Projekt PRACOWNIE KARKONOSKIE rozpoczęliśmy w 2008 roku, od tego czasu PRACOWNIE przeprowadziły dziesiątki warsztatów i kursów artystycznych. Były i są inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych. Pracownie Karkonoskie to miejsce przyjazne osobą niepełnosprawnym.

REALIZUJEMY PROJEKTY SYSTEMOWE DLA OPS, MOPS I PCPR. BEZ POŚREDNIKÓW!!!! GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I NAJNIŻSZEJ CENY. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ POŚREDNIKOM BEZ KADRY I KWALIFIKACJI!!! Chętnie odpowiemy na każde zapytanie ofertowe z zakresu edukacji i terapii.

kontakt:
pracowniekarkonoskie@wp.pl
sztukadzieci@wp.pl
tel 698 708 376

Ulubione strony

GORĄCO POLECAMY ZAPRZYJAŹNIONE STRONY

Zagłosuj na nas MIEJSCE DOBREJ ENERGII

Zwiększasz nasze notowania wchodząc przez:

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031